קורס יסודות התקשורת המקרבת

מה זו תקשורת מקרבת?

תקשורת מקרבת זו שיטה פותחה בשנות השבעים ע"י ד"ר מרשאל רוזנברג – פסיכולוג אמריקאי שנמנה על הזרם ההומניסטי. השיטה בנויה כמודל יישומי שמאפשר לנו ללמוד איך לדבר עם אחרים ולהעביר את המסרים שלנו כך שכמות הקונפליקטים ואי-ההבנות יפחתו באופן משמעותי.

השיטה עוזרת לנו להבין את עצמנו יותר לעומק, לקחת אחריות על הדפוסים שלנו ולתקשר באופן מיטבי, עם עצמנו ועם הסובבים אותנו. תקשורת מקרבת זו בעצם שפה לחיים שעוזרת לנו לדבר באופן בהיר יותר כך שאחרים יוכלו להבין בדיוק על מה אנחנו מדברים, היא עוזרת לנו להבין אחרים לעומק, היא מלמדת אותנו להיות יותר נוכחים בחיינו ומאפשרת לנו לראות המון אפשרויות בחירה בכל רגע נתון כדי שנוכל לנווט את חיינו ואת מערכות היחסים שלנו למקום טוב יותר…

כפי שאני רואה את זה, מדובר כאן בתהליך התפתחות רוחנית של ממש כי הוא מגדל אותנו להיות בני אנוש חומלים, אנושיים, אוהבים ופתוחים לעצמנו ולאחרים.

מה תקשורת מקרבת מלמדת אותנו?

 • להקשיב פנימה וללמוד לזהות מה אנחנו רוצים בדיוק ולמה אנחנו זקוקים (עולם הצרכים שלנו).
 • איך להביע את הצרכים שלנו בבהירות.
 • להקטין את השיפוטיות שלנו על אחרים ולהיות יותר פתוחים.
 • להבין מה זו בקשה אמיתית ואיך לנסח אותה באופן שיאפשר לאדם השני לשתף איתנו פעולה.
 • להיות במקום של פתיחות לקבל את בחירותיו של האחר, גם אם הן לא לרוחנו.
 • להיות פחות "יודעים" ויותר בוחנים וסקרנים.
 • להסתכל על אנשים ממקום אמפתי שמתחבר לאנושיות שלהם ולא ממקום מרוחק, מנוכר ושיפוטי.

למה זה טוב?

 • כי כשאנחנו לומדים להקשיב לעצמנו, נכנסת בהירות גדולה יותר לחיינו, ואנחנו יכולים יותר ויותר לבחור ממקום שמדויק לנו ולחיים שלנו כמעט בכל רגע נתון...
 • כי כשאנחנו יודעים לזהות את הצרכים שלנו ולהביע אותם בבהירות, יש יותר סיכוי שהאנשים סביבנו יבינו את מה שאנחנו מבקשים...
 • פחות שיפוטיות = פחות סבל ותסכולים לעצמנו ולאנשים הסובבים אותנו...
 • כי אם נלמד לבקש נכון, יש יותר סיכויים שאנשים יוכלו ואפילו ירצו להיענות לבקשות שלנו...
 • כי פתיחות מאפשרת לאנשים לסמוך עלינו, לשתף אותנו בעולם הפנימי שלהם... ולנו זה מפחית דרגות סבל ותסכולים, כי כשאנחנו תלויים במה שהאחר "אמור" לעשות - זה עושה לנו רע...
 • כי סקרנות זה המפתח להתפתחות אישית ולמודעות...
 • כי אמפתיה עוזרת לנו להבין יותר טוב את האחר ולהגיב אליו ממקום שיכול ליצור אמון וחיבור במקום חשדנות, אי הבנות ומרחק...

בעזרת הכלים של תקשורת מקרבת אנחנו יכולים לשנות לחלוטין את חוויית חיינו
ואפילו את חוויית האנשים האהובים עלינו.

רוצה לקבל עוד פרטים?

מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בשמחה (אפשר גם ליצור קשר בטלפון 054-4603148)

** בהרשמתך את/ה מסכימ/ה לקבל חדשות וטיפים מהזדמנות לשינוי והילה דוד.

משובים מבוגרי הקורסים

הגעתי לקורס מתוך חיפוש באינטרנט לנושא שבער בתוכי – תקשורת לקויה, לא בהירה ובטח לא מקרבת… מיד בשיעור הראשון מצאתי את שחיפשה נפשי! כל-כך התחברתי. מצאתי מקום מואר, מקום שממלל את התחושות הכי פנימיות שלי, ומתאר אותן בבהירות מרגיעה שכזו. למדתי על עצמי, מי אני ומה יש לי בפנים, עמוק, שלא כל-כך זכרתי. לקחתי אתי מודעות לעצמי ולאחרים וידיעה שאין סוף לעבודה עם זה. כבר יותר טוב לי!
חיה
תל אביב 2014
הילה יקרה, היית מדהימה… הסברת והבהרת את החומר עם המון סבלנות. ממש הרגשתי את האהבה והאכפתיות שלך ושאת רואה אותי ואת כל חברי הקבוצה. לקחתי איתי מהקורס את החיבור שלי לעצמי, לראות אותי ובכך לאהוב את עצמי באמת. בעיני זו המתנה הכי גדולה שיכולתי לקבל. אני מרגישה שהקורס הביא הרבה מודעות לחיי. אני היום יכולה יותר ויותר לראות את עצמי, לראות את האחר ולתקשר בצורה שפותחת את הלב. תודה רבה מעומק הלב.
הודיה שאולי
טבעון 2014
הקורס היה לי מרגש, מסקרן. חוויה מרתקת של התנסות חדשה ולא מוכרת של ביטוי עצמי. למדתי ועדיין לומדת לתת מקום, לזהות את הרגשות והצרכים שלי וגם של האחר. משיעור לשיעור אני יותר רגועה, שלווה ומחוברת לעצמי ולכל אחד מהמשפחה שלי. הלב נפתח!!! באהבה והוקרה.
אבלין
טבעון 2014
הילה יקרה, את היית מדהימה, רכה ומכילה. הרגשתי ממך המון הקשבה ויכולת מדהימה להוביל את הקבוצה ברוך ובנעימות… הקורס בתקשורת מקרבת עזר לי לראות את האחר ואת הצרכים שלו ובאותה נשימה להיות מחובר לצרכים שלי ולדעת שיש להם מקום. למדתי להקשיב טוב יותר ולשאול לפני שאני מציע פתרונות פרקטיים. קיבלתי כלים טובים של תקשורת שבטוח יעזרו לי בהמשך דרכי בזוגיות ובחיים ואני מודה על כך מאוד.
גדי פרנק
טבעון 2014

עוד משובים מבוגרי הקורסים

הילה, מאוד אהבתי והתחברתי לדיוק ולעדינות שלך, לאופן שבו העברת את הקורס… למדתי להתחבר לעצמי, להבין את עצמי ואת האחר ומשם לפעול. אחרי הקורס אני מזהה שאני מצליחה להקשיב יותר טוב לסובבים אתי, לנסות להבין אותם לעומק ומשם להגיב ולנסות להגיע לפתרונות. אני מרגישה שקיבלתי כלים נהדרים לתמלל את עצמי ולהיות אותנטית ונעימה יותר.
מירב
תל אביב 2015
הילה יקרה, מאוד נהניתי והועשרתי מהקורס. הצלחת בנועם רב, בעדינות, ברכות, ובבהירות להעביר לנו את הדרך היפה של התקשורת המקרבת. בעקבות הקורס הצלחתי יותר להתחבר לעצמי ולבטא את עצמי בדרך הרבה יותר מוצלחת מבעבר. החיוך החם שלך נסך הרגשת בטחון ומלאות ונתן תחושה שהכל אפשרי בקלילות ובאווריריות. תודה לך חברה יקרה. הערך הרב שקיבלתי ילווה אותי עוד הרבה הרבה זמן.
יעל
תל אביב 2014
הקורס היה מסע מאלף… קודם כל אל תוך עצמי. למדתי לחיות בשלום עם עצמי – פשוטו כמשמעו. הדבר הכי חשוב שלמדתי זה לא לשפוט אחרים וקצת פחות לשפוט את עצמי. אני גאה ביכולת הזאת שלי כי כל החיים פעלתי לפי "נכון ולא נכון" וביקרתי את כל העולם ואת עצמי והייתי אלופה במתן עצות. הקורס תרם למודעות שלי באופן מדהים ונפתח לי עולם חדש… הילה תודה. אין לי מילים לתאר את היכולות שלך והקרבה שנוצרה דרכך ואיתך בין כל משתתפי הקורס. אני אתגעגע אלייך!
נירה
תל אביב 2014
הילה יקרה, מאוד נהניתי והועשרתי מהקורס. הצלחת בנועם רב, בעדינות, ברכות, ובבהירות להעביר לנו את הדרך היפה של התקשורת המקרבת. בעקבות הקורס הצלחתי יותר להתחבר לעצמי ולבטא את עצמי בדרך הרבה יותר מוצלחת מבעבר. החיוך החם שלך נסך הרגשת בטחון ומלאות ונתן תחושה שהכל אפשרי בקלילות ובאווריריות. תודה לך חברה יקרה. הערך הרב שקיבלתי ילווה אותי עוד הרבה הרבה זמן.
נירה גואטה
תל אביב 2014
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן