קורס יסודות התקשורת המקרבת

מערכות היחסים שלנו הן אחד הדברים היותר חשובים בחיינו. 

הן מהוות מערכת תמיכה, ונותנות לנו תחושת שייכות, ביטחון והנאה. אבל לצערנו, הרבה פעמים קורה שכל היופי שאנחנו יכולים לחוות במערכות היחסים שלנו עם האנשים הקרובים לנו לא בא לידי ביטוי, כי אנחנו נופלים להאשמות, תסכולים, כעסים, מריבות ואשמה, מה שיוצר חוויה קשה, מתסכלת ומאוד מאוד מעייפת!

למרות שאני מאמינה שכולנו רוצים להיות חלק ממערכות יחסים תומכות, אוהבות, מספקות ומעשירות, הרבה פעמים הדברים משתבשים לנו ואנחנו מוצאים את עצמנו במקום אחר לגמרי ממה שרצינו…

העניין הוא שיש כלי נפלא שיכול לעזור לנו להפוך את כל העניין הזה של מערכות יחסים למשהו הרבה יותר פשוט…

ולכלי הזה קוראים תקשורת מקרבת!

66
me12

אני מזמינה אותך לדמיין מה היה קורה לו הייתה לך "ראיית רנטגן" מיוחדת שרואה מה קורה בתוך ליבם ומוחם של אנשים. אם היית רואה יותר בבהירות מה בדיוק מפעיל אותם וגורם להם לכעוס, להיסגר, לתקוף, להיעלב. 

אם הייתה לך דרך שהייתה עוזרת לך לפרש התנהגויות מוזרות ומכאיבות של אנשים סביבך וסוף סוף היה לך ברור למה ה"קצרים" שיש ביניכם קורים שוב ושוב (למרות שכבר דיברתם על זה אלף פעם…).

או אם היית רואה מהם הדברים שגורמים לך לפעול או להגיב באופנים שאח"כ גורמים לך לצער וחרטה או אפילו אשמה. ובעיקר אם היו לך כלים שהיו מאפשרים לך לדעת מה לעשות ברגעים מאתגרים כדי למנוע את ההידרדרות של המצב!

  • אם חשוב לך ליצור שיפור מהותי במערכות היחסים שלך עם עצמך ועם אחרים.
  • אם גם לך קשה עם ה"קצרים" ואי ההבנות בתקשורת עם האנשים הקרובים לך (וגם הפחות קרובים) והיית רוצה ללמוד איך לסגל לך את "ראיית הרנטגן" המיוחדת הזו שתעזור לך בהתנהלות היומיומית.
  • אם שוב ושוב עולים בך תסכולים, כעסים והאשמות…
  • אם כבר עשית דרך בעולם המודעות אבל למרות זאת יש לך שוב ושוב נפילות למעגלים המתסכלים של ריבים אשמה והאשמה במערכות היחסים שלך…
  • אם יש לך שיפוטים מכאיבים על עצמך והיית רוצה לדעת איך לקבל את עצמך יותר.

אני מזמינה אותך ללמוד את הכלי האדיר הזה שנקרא תקשורת מקרבת שברגע שמכניסים אותו לחיים והופכים אותו לדרך חיים – הקשיים האלה הופכים זניחים ואנחנו יכולים לאהוב את עצמנו יותר ולחוות מערכות יחסים עמוקות הרבה יותר, אותנטיות, מזינות, תומכות ומשמחות. 

כאלה שממש כיף לקום אליהן בבוקר 🙂

מה זו תקשורת מקרבת?

תקשורת מקרבת פותחה בשנות השבעים ע"י ד"ר מרשאל רוזנברג – פסיכולוג אמריקאי שנמנה על הזרם ההומניסטי. השיטה בנויה כמודל יישומי שמאפשר לנו ללמוד איך לדבר עם אחרים ולהעביר את המסרים שלנו כך שכמות הקונפליקטים ואי-ההבנות בין בני אדם יפחתו באופן משמעותי.

במה תקשורת מקרבת עוזרת לנו?

תקשורת מקרבת עוזרת לנו להבין את עצמנו יותר לעומק, לקחת אחריות על הדפוסים שלנו ולתקשר באופן מיטבי עם עצמנו ועם הסובבים אותנו. בשבילי זו ממש שפה לחיים שיכולה לעזור לנו להבין אחרים לעומק, לדבר באופן בהיר יותר כך שאחרים יוכלו להבין בדיוק על מה אנחנו מדברים, להיות יותר נוכחים בחיינו ופותחת אותנו למגוון של אפשרויות בחירה בכל רגע נתון כדי שנוכל לנווט את חיינו ואת מערכות היחסים שלנו למקום טוב יותר…

כפי שאני רואה את זה, מדובר כאן בתהליך התפתחות רוחנית של ממש כי הוא מגדל אותנו להיות בני אנוש חומלים, אנושיים, אוהבים ופתוחים לעצמנו ולאחרים.

ויותר בפירוט 🙂

תקשורת מקרבת עוזרת לנו לתרגל "ראיית רנטגן" עמוקה. כלומר אנחנו לומדים להקשיב פנימה באופן מסויים מאוד שעוזר לנו לזהות מה אנחנו רוצים בדיוק ולמה אנחנו זקוקים וגם מה אחרים רוצים ולמה הם זקוקים.

וכשאנחנו לומדים להקשיב לעצמנו ולאחרים באופן הזה, הכל נעשה יותר בהיר, ואנחנו יכולים יותר ויותר לבחור ממקום שנכון לנו כמעט בכל רגע נתון…

אנחנו לומדים איך להביע את הצרכים שלנו בבהירות.

וכשאנחנו יודעים לזהות את הצרכים שלנו ולהביע אותם בבהירות, יש יותר סיכוי שהאנשים סביבנו יבינו מה אנחנו מבקשים…

אנחנו לומדים איך להקטין את השיפוטיות שלנו על אחרים (או יותר נכון ללמוד איך לעבוד עם השיפוטים שלנו על אחרים) ולהיות יותר פתוחים למה שמגיע אלינו מאנשים אחרים.

כי פחות שיפוטיות ויותר קבלה = פחות סבל ותסכולים לעצמנו ולאנשים הסובבים אותנו…

אנחנו לומדים להבין לעומק מה זו בקשה אמיתית ואיך לנסח אותה באופן שיאפשר לאדם השני לשתף איתנו פעולה.

כי אם נדע לבקש נכון, יש יותר סיכויים שאנשים יוכלו ואפילו ירצו להיענות לבקשות שלנו…

אנחנו מתרגלים להיות במקום של פתיחות וקבלה לבחירותיו של האחר, גם אם הן לא לרוחנו.

כי פתיחות שלנו יכולה לעזור לאנשים לסמוך עלינו ולשתף אותנו בעולם הפנימי שלהם… ולנו זה מפחית דרגות סבל ותסכולים, כי כשאנחנו תלויים במה שהאחר "אמור" לעשות – זה לרוב גורם לנו לתסכולים או כעס או רגשות קשים אחרים…

אנחנו לומדים להיות פחות "יודעים" ויותר בוחנים וסקרנים.

כי סקרנות תמיד תמיד עוזרת לנו להתפתח ולהיות יותר ויותר מודעים לעצמנו ולרצונות שלנו…

וכמובן אנחנו לומדים להסתכל על אנשים ממקום אמפתי שמתחבר לאנושיות שלהם ולא ממקום מרוחק, מנוכר ושיפוטי.

כי אמפתיה וראיית האחר לעומק עוזרת לנו להבין יותר טוב את האחר ולהגיב אליו ממקום שיכול ליצור אמון וקרבה במקום חשדנות, אי הבנות ומרחק…

רוצה לקבל פרטים על הקורס הקרוב?

מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור אליך בשמחה
(אפשר גם ליצור קשר בטלפון 054-4603148)

** בהרשמתך את/ה מסכימ/ה לקבל חדשות וטיפים מהילה דוד

רוצה טעימה?

אני שמחה לתת לך את הגישה להדרכת המבוא החינמית שבה:

נכיר את שלושת הגורמים המרכזיים שמחבלים לנו בתקשורת, כדי שתוכלו להבין איך אפשר להפחית את ההשפעה שלהם על החיים שלכם ועל מערכות היחסים שלכם.

נבין איך קורה שכל כך הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו נכנסים למריבה מיותרת שבכלל לא רצינו בה, בלי יכולת לשלוט בזה או לעצור את זה.

איך למרות הכוונות הטובות שלנו (וגם שלהם…), הדברים מגיעים להאשמות ומגננות, תחושות של תסכול, ומרחק מהאנשים שהכי חשובים לנו.

ותקבלו כלי מאוד יעיל שיעזור לכם לטפל באחד "החבלנים" העיקריים של התקשורת כדי שתוכלו להפחית את כמות הכעסים והתסכולים במערכות היחסים שלכם וליצור חיבור הרבה יותר עמוק ומשמעותי עם האנשים שחשובים לכם.

ההדרכה היא דיגיטלית וניתן לצפות בה מיידית מכאן>>

מה מספרים בוגרי הקורס

מצאתי מקום מואר שממלל את התחושות שלי…

הגעתי לקורס מתוך חיפוש באינטרנט לנושא שבער בתוכי – תקשורת לקויה, לא בהירה ובטח לא מקרבת… מיד בשיעור הראשון מצאתי את שחיפשה נפשי! 

מצאתי מקום מואר, מקום שממלל את התחושות הכי פנימיות שלי ומתאר אותן בבהירות מרגיעה שכזו. למדתי על עצמי, מי אני ומה יש לי בפנים, עמוק, שלא כל-כך זכרתי. לקחתי אתי מודעות לעצמי ולאחרים וידיעה שאין סוף לעבודה עם זה. 

כבר יותר טוב לי!

חיה | תל אביב 2014

היום אני יכולה לתקשר בצורה שפותחת את הלב…

הילה יקרה, היית מדהימה… הסברת והבהרת את החומר עם המון סבלנות. ממש הרגשתי את האהבה והאכפתיות שלך ושאת רואה אותי ואת כל חברי הקבוצה. 

לקחתי איתי מהקורס את החיבור שלי לעצמי, לראות אותי ובכך לאהוב את עצמי באמת. בעיני זו המתנה הכי גדולה שיכולתי לקבל. אני מרגישה שהקורס הביא הרבה מודעות לחיי. 

אני היום יכולה יותר ויותר לראות את עצמי, לראות את האחר ולתקשר בצורה שפותחת את הלב. תודה רבה מעומק הלב.

הודיה שאולי  | טבעון 2014

אני מסיימת את התהליך עם אמון בדרך, ביקום ובעצמי…

הילה יקרה, הבטחתי לכתוב לך את מה שהלב שלי רצה להגיד, אז הנה זה 🙂 

את לימדת אותי שיעור חשוב באמון עצמי. הקלילות והנינוחות שבהן את מנגישה את התמיכה והידע שלך עזרו לי להבין שהאמת היא חסרת מאמץ. היא פשוטה ויפה ובהירה והיא נגישה לנו, כל עוד נבחר להתבונן בה. כל עוד נבחר להתבונן בתוכנו ("פשוט", נכון?). 

הסתכלתי עלייך וראיתי מעיין נובע של אמון ואמונה. כשדיברת (לא משנה על מה) הרגשתי בך את החיבור העצמי והנוכחות. את האהבה והקבלה העצמית. כמה שזה מעורר השראה. וואו. 

ועם זה אני מסיימת את התהליך. עם אמון בדרך, ביקום ובעצמי. אז תודה לך על זה!

פזית | תל אביב 2019

אני יותר רגועה, שלווה ומחוברת לעצמי ולמשפחה…

הקורס היה לי מרגש, מסקרן. חוויה מרתקת של התנסות חדשה ולא מוכרת של ביטוי עצמי. 

למדתי ועדיין לומדת לתת מקום, לזהות את הרגשות והצרכים שלי וגם של האחר. משיעור לשיעור אני יותר רגועה, שלווה ומחוברת לעצמי ולכל אחד מהמשפחה שלי. 

הלב נפתח!!! באהבה והוקרה.

אבלין | טבעון 2014

קיבלתי כלים של תקשורת שיעזרו לי בזוגיות ובחיים…

הילה יקרה, את היית מדהימה, רכה ומכילה. הרגשתי ממך המון הקשבה ויכולת מדהימה להוביל את הקבוצה ברוך ובנעימות… הקורס בתקשורת מקרבת עזר לי לראות את האחר ואת הצרכים שלו ובאותה נשימה להיות מחובר לצרכים שלי ולדעת שיש להם מקום. למדתי להקשיב טוב יותר ולשאול לפני שאני מציע פתרונות פרקטיים. קיבלתי כלים טובים של תקשורת שבטוח יעזרו לי בהמשך דרכי בזוגיות ובחיים ואני מודה על כך מאוד.

גדי פרנק | טבעון 2014

עוד משובים מבוגרי הקורסים

הערך הרב שקיבלתי ילווה אותי עוד הרבה זמן…

הילה יקרה, מאוד נהניתי והועשרתי מהקורס. הצלחת בנועם רב, בעדינות, ברכות, ובבהירות להעביר לנו את הדרך היפה של התקשורת המקרבת. בעקבות הקורס הצלחתי יותר להתחבר לעצמי ולבטא את עצמי בדרך הרבה יותר מוצלחת מבעבר.

החיוך החם שלך נסך הרגשת בטחון ומלאות ונתן תחושה שהכל אפשרי בקלילות ובאווריריות. תודה לך חברה יקרה. הערך הרב שקיבלתי ילווה אותי עוד הרבה הרבה זמן.

נטע | תל אביב 2014

התהליך פתח בפניי עולם חדש ולא מוכר…

התהליך פתח בפניי עולם חדש ולא מוכר והראה לי שיש דרכים נוספות לחיות…

הילה, את היית לי דוגמא חיה למה שאת מלמדת. קיבלתי הקשבה, הרגשתי המון תמיכה, אמפתיה והתעניינות אמיתית. תודה!

אנסטסיה | טבעון 2014

למדתי לחיות בשלום עם עצמי פשוטו כמשמעו…

הקורס היה מסע מאלף קודם כל אל תוך עצמי. למדתי לחיות בשלום עם עצמי פשוטו כמשמעו. הדבר הכי חשוב שלמדתי זה לא לשפוט אחרים וקצת פחות לשפוט את עצמי. אני גאה ביכולת הזאת שלי כי כל החיים פעלתי לפי "נכון ולא נכון" וביקרתי את כל העולם ואת עצמי והייתי אלופה במתן עצות. הקורס תרם למודעות שלי באופן מדהים ונפתח לי עולם חדש… 

הילה תודה. אין לי מילים לתאר את היכולות שלך והקרבה שנוצרה דרכך ואיתך בין כל משתתפי הקורס. אני אתגעגע אלייך!

נירה | תל אביב 2014

קיבלתי כלים להיות אותנטית ונעימה יותר…

הילה, מאוד אהבתי והתחברתי לדיוק ולעדינות שלך, לאופן שבו העברת את הקורס… למדתי להתחבר לעצמי, להבין את עצמי ואת האחר ומשם לפעול. אחרי הקורס אני מזהה שאני מצליחה להקשיב יותר טוב לסובבים אתי, לנסות להבין אותם לעומק ומשם להגיב ולנסות להגיע לפתרונות. 

אני מרגישה שקיבלתי כלים נהדרים לתמלל את עצמי ולהיות אותנטית ונעימה יותר.

מירב | תל אביב 2015

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן