לא מזמן נזכרתי בסיפור עם סיני שנגע בי מאוד… תוכלו לצפות בסיפור המרגש הזה בוידאו שהכנתי.

עץ הבמבוק הסיני

האגדה מספרת על בחור צעיר בסין הרחוקה שהחל להתייאש מחייו. ראש השנה התקרב ובא והוא התבונן לאחור וחשב על כל ההחלטות שקיבל ועל הישגיו ומעשיו בשנה החולפת.

למרות מאמציו הרבים בשנים החולפות, הוא הרגיש ששום דבר לא משתנה, שהוא נשאר אותו האדם ונמצא באותו מקום בדיוק… הייאוש החל מכרסם בליבו, עד שהחליט לפנות אל חכם הכפר שישב על ההר המשקיף אל הכפר שלו.

במשך ימים טיפס במעלה ההר, הגיע לבקתתו של החכם ונכנס לבקש את עצתו.

החכם הקשיב לדברי הבחור ואמר לו: "אני רוצה לספר לך על אופן צמיחתו של עץ הבמבוק הסיני". הבחור הקשיב רוב קשב לדבריו של החכם והחכם המשיך בדבריו.

"לאחר ששותלים את שתיל עץ הבמבוק, חשוב לטפל בו. להשקות אותו בשפע ולדשן כמו כל שתיל… גם בשנה השנייה ובשלישית חשוב להמשיך לטפח את השתיל הקטנטן. אבל למרות שמשקים אותו ומדשנים אותו בסבלנות ובהתמדה, השתיל לא צומח… חולפת לה שנה ועוד שנה… ועדיין שום דבר לא קורה.

ובשנה החמישית (כאן עצר החכם את דבריו ועיניו נצצו), אז מתרחש הפלא… עץ הבמבוק מבצבץ ומתחיל לצמוח ולצמוח… בבת אחת כמו במעשה קסמים, השתיל מזנק לגובה אדיר! לעיתים הוא צומח אפילו במטר שלם ביום!!!  במהלך שישה השבועות הבאים אותו שתיל צומח לגובה המדהים של כשלושים מטרים".

"ועכשיו אשאל אותך", אמר החכם, "כמה זמן לקח לבמבוק לצמוח לגובה מדהים שכזה?".

"שישה שבועות", ענה הבחור.

"לא". ענה לו החכם. "חמש שנים לקח לעץ הבמבוק לצמוח… במשך כל אותו זמן, מתחת לאדמה מבלי משים התפתחה רשת מסועפת וחזקה של שורשים שתוכל לתמוך בצמיחתו המתפרצת של הבמבוק".

"זכור". אמר החכם. "צמיחה אמיתית מצריכה סבלנות והתמדה, טיפוח ואמונה פנימית. וכך גם אנו בני האדם, זקוקים לטיפוח, סבלנות ואמונה. כל צעד קטן שלנו משפיע על המשך חיינו. הצמיחה שלנו מתרחשת תמיד גם אם לא מבחינים בה ותוצאותיה מתגלים בזמן המדויק…".

החכם הוסיף ואמר: "איש יקר, חשוב מאוד שלא תתייאש ותמשיך לטפח בנחישות והתמדה את שורשי השינוי שלך, כי גם אתה יכול להגיע לגבהים עצומים".

מאחלת לכולנו שנזכור זאת תמיד ברגעים קשים… חג נפלא ומלא צמיחה, התפתחות והשראה.

השארת תגובה