"אמונה היא לעשות את הצעד הראשון גם כשאינך רואה את כל התמונה" (מרטין לותר קינג)

קצת על ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי הוא תהליך שיכול לסייע במצבי חיים שונים החל מאיבוד ושחיקת האינטימיות והתשוקה, וכלה במצבי משבר אמון או כל מצב שבו אנחנו עשויים להיתקל בחיים. כשמגיעים לסיטואציה כזו, מאוד רצוי להכניס גורם שלישי (יועץ זוגי) למרחב הזוגי כדי שיוכל להנחות, לגשר, ולעזור לכם לשנות את הדפוסים הזוגיים והאישיים שכבר לא עובדים, לשפר את התקשורת וליצור רענון של הזוגיות.

כולנו זקוקים לאהבה. רוצים לקבל ולתת אהבה, משם אנו צומחים, גדלים, חווים אושר ותחושת שיתוף וכדי להשיג את זה לפעמים אנחנו צריכים לעשות עבודה מכוונת, לפתוח דברים, להתחיל לדבר אחרת, עד שמגיעים להבנה חדשה אחד של השני ולתקשורת זורמת.

מתי כדאי לפנות לייעוץ זוגי?

רצוי מאוד לפנות לייעוץ כאשר אתם מרגישים שקשה לכם, שאתם לא מתמלאים מהקשר, או גרוע מכך, שהזוגיות מרוקנת אתכם ומקשה עליכם לנהל חיים שלווים ונעימים. 

זוגות רבים מתקשים לצאת בכוחות עצמם ממעגל הדפוסים אליהם הורגלו במהלך חייהם המשותפים גם בגלל שלא פשוט לצאת מדפוסים באופן כללי, ובוודאי ובוודאי דפוסים זוגיים שיוצרים מעגל סגור של פעולה – תגובה שוב ושוב…

החיים התובעניים שהעולם המודרני מזמן לנו מקשים עלינו לעצור, להתבונן ולנסות להניע תהליכי שינוי וצמיחה. אם הגעתם למצב בו ה"עגלה שלכם שקועה בבוץ" ואתם זקוקים לעזרה באופן דחוף, כדאי ומומלץ לפנות לייעוץ ובכוחות משותפים, אפשר לחלץ את העגלה מן הבוץ כדי שתוכלו לשוב ולטייל בהנאה בשבילי החיים בדיוק כמו פעם…

כמה זמן נמשך הייעוץ הזוגי?

תהליך ייעוץ זוגי תלוי בבני הזוג ומאיזה מקום הם מגיעים. עם זאת התהליך לא צריך להיות ארוך מדי. במהלך הייעוץ בני הזוג מתחילים להבין יותר לעומק איפה טמון הקושי שלהם ואיך לשפר את ההתנהלות שלהם ואת התקשורת כדי להמשיך הלאה באופן עצמאי. 

המטרה של הייעוץ הזוגי היא זיהוי ופתיחת הנושאים העיקריים שמעוררים את הקושי.  תוך כדי תהליך אנחנו משרטטים יחד סוג של "מפת יחסים" ובעיקר "מפת מוקשים" כי ברור שכל הזוגות מגיעים שוב ושוב לאותו מקום בלופ מתסכל. אז ברור שאחרי שמשרטטים את המפה, ומקבלים כלים לשינוי התקשורת, יכול להיות הרבה יותר קל להתמצא בשטח ואפילו להתנהל אחרת… מבחינתי כשאנחנו מבינים את המניעים העמוקים אחד של השני, רואים ולוקחים אחריות על החלק שלנו בתוך הלופ הזוגי, זה בהכרח משנה התייחסות ויוצר בסיס רחב יותר לשיתוף פעולה וחיבור.

עם זאת, לפעמים מומלץ שרק אחד מבני הזוג יגיע לפגישות אישיות שיכולות לאפשר לו להתמקד בעצמו ובדפוסי ההתנהגות שלו. זה לא נדיר שייעוץ זוגי מתבצע רק עם אחד מבני הזוג. חשוב לדעת – כשאחד מכם משתנה, זה בהכרח משנה את הדינמיקה הזוגית וכמובן מאפשר צמיחה אישית וזוגית כאחד.

מטרת הייעוץ בסופו של דבר לגרום לאחד מכם או לשניכם להגיע לרמת מודעות גבוהה יותר בנוגע לתהליכים ולדינמיקה ביניכם. כשרמת המודעות גבוהה, בד"כ אנחנו מצליחים להבין ולראות ברור יותר איפה אנחנו עומדים ולאן אנחנו חותרים. זה מצב שיאפשר לכם  דיאלוג אחר – דיאלוג שמביא להבנה, אינטימיות ומחויבות מחודשת לקשר הזוגי.

אני יודעת שיש אנשים שהמילה "מודעות" מרתיעה אותם… אבל לאלה מכם שחשים כך, חשוב לי לומר שמודעות היא לא מילה גסה. 

אני מדברת על מודעות שנובעת מהמילה לדעת!!! 

המשמעות של זה היא להגיע למצב בו אתם "יודעים" את בן הזוג לטוב ולרע. לומדים להכיר אותו ברמות העמוקות ביותר. יודעים מה הוא רוצה, למה הוא משתוקק, מה מפריע לו ומה מפחיד אותו. הרבה אנשים חושבים שהם מכירים את בן או בת זוגם ומאבדים סקרנות ופתיחות לראות עוד דברים שהם פספסו או דברים חדשים שהתהוו בבן או בת הזוג במהלך השנים. 

וכמו שאתם בוודאי מתארים לעצמכם, חיים בזוגיות בלי להגיע להכרות עמוקה כזו יכולים הרבה יותר מהר להגיע לתקיעות או לניוון… מבחינתי, מתוך הכרות עמוקה כזו של לימוד וידיעת האחר, יכולה לצמוח זוגיות מאוד מספקת, ומעשירה.

מה היתרונות בייעוץ זוגי?

זמן איכות ומקום שקט!

רובנו חיים במירוץ בו זמן איכות או זמן שקט לא נמצאים בסדר היום. יש עבודה, יש ילדים, תחביבים, חברים, משפחה… מאוד קשה למצוא זמן שקט, לעצור, לבחון, לדבר, לטפל בדברים לעומק. בייעוץ נוצרת סיטואציה יזומה ומתאימה שמאפשרת לנו ביתר קלות לייצר את השקט הזה כדי לפתוח את הדברים וללבן אותם בלי הפרעות והסחות הדעת המוכרות לנו כל כך מחיי היום יום.

  • הקצאה של זמן מוגדר לעבודה זוגית מאפשרת לנו לתת הזדמנות לעבודת עומק לקרות מתוך מקום של מרחב ושקט.

רוצה לדבר איתי?

מלא/י את הטופס כאן למטה ואחזור אליך בהקדם

מבחינתי זוגיות טובה לא תלויה בעד כמה אנחנו אוהבים אחד את השנייה אלא עד עד כמה אנחנו נמצאים בשלווה פנימית ובעוצמה שלנו!

אני מאמינה שמי שלא מרגיש מסופק ונמצא בחוסר מנוחה פנימי לא יכול להימנע מצבירה של תחושות של תסכול וכעס שבסופו של דבר ייצאו החוצה בהתפרצויות, תלונות וכדומה… תופעה זו יכולה לערער כל מערכת זוגית ולכן בשלבים הראשונים של תהליך הייעוץ נתמקד בבחינת מוקדי הבעיה ובוונטילציה. נפתח דברים שדורשים התייחסות ונאפשר להם סוף סוף "להתאוורר". מפתיע לראות עד כמה תהליך כזה משנה את כל האווירה הטעונה והאנרגיות הקשות שכל כך הכבידו תקופה ארוכה.

בנוסף, באופן אישי אני גם חסידה של פיתוח אישי ופנימי של כל אחד מבני הזוג. לכן אני שמה דגש על מתן חופש ביטוי לכל אחד מבני הזוג הן במהלך הייעוץ והן מחוצה לו. אני מאמינה שמרחב אישי והתפתחות אישית של כל אחד מהצדדים יכולים להזין את הזוגיות ומתוך המקום הזה יכולה להגיע גם הבנה עמוקה יותר של הזוגיות. לכן אני עובדת בין השאר עם כל אחד מבני הזוג על פיתוח היכולת שלהם לחיות חיים פנימיים מלאים כדי שיוכלו מתוך המקום המלא והעשיר הזה לתת מעצמם ולתרום לזוגיות…

התהליך הזוגי יאמן אתכם בהקשבה פתוחה וילמד אתכם לפתח יחס של כבוד והבנה לפרטנר שלכם.

  • התהליך הזוגי מאמן את בני הזוג בהקשבה פתוחה ומלמד אותם לפתח יחס של כבוד והבנה עמוקה לפרטנר שלהם.

לסיום רוצה לומר שברור שזה לא מציאותי לצפות שתהיה בין בני זוג התאמה של 100%. הרי אין שני אנשים שחושבים ומתנהגים בדיוק אותו דבר, כל אדם הוא עולם ומלואו יחיד ומיוחד וכששניים באים במגע נוצרת מורכבות ספציפית שצריך לטפל בה… 

הייעוץ הזוגי יכול לעזור להתמודד עם המורכבות של חיים לצד אדם שונה על כל המשתמע מכך. ללמוד את המורכבות של בן הזוג וללמוד גם לקבל אותו עם כל המינוסים והפלוסים ואולי אפילו לאהוב את זה…

אז כל מה שנותר לי הוא לאחל לכם הוא שתצאו לדרך הזו ושבסופה תמצאו את כל מה שקיוויתם לו.

בהצלחה!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן